умный дом
Розумний будинок – що це?
24.01.2020
почему каблук не в моде
Чому каблук більше не в моді?
31.01.2020

Як відкрити бізнес в Польщі?

как открыть бизнес в польше

Сьогодні на більшості проведених бізнес-семінарах і тренінгах, спікери все частіше агітують масштабувати свій бізнес і не боятися розвиватися за межами України. Зважитись на такий крок здатний далеко не кожен – лякає невідомість. Але якщо ви вважаєте себе рішучим, пробивним авантюристом в хорошому сенсі, чому б і ні? Однак, зовсім не кожен готовий все кинути в своїй рідній країні і знову починати все з нуля. Пропонуємо розглянути на прикладі Польщі, яка знаходиться між країнами Заходу і Сходу Європейського континенту – це дозволяє їй бути вигідною транзитною територією для ведення бізнесу. До слова, макропоказники Польщі-одні з найстійкіших серед країн ЄС і комфортно себе тут буде відчувати не тільки успішний бізнесмен, а й новачок. Сьогодні сайт besplatka.ua допоможе детальніше ознайомитися з ситуацією і надасть кілька готових ідей. Адже завжди є як переваги, так і недоліки.

Плюс

 •  Прості способи реєстрації бізнесу (в т.ч. дистанційний). Для цього достатньо мати закордонний паспорт (дійсний мінімум 18 місяців). Згідно з польським законодавством, у бізнесу, яким управляє іноземець, ті ж права що і у інших суб’єктів господарської діяльності. Можливе оформлення за нотаріальним дорученням.
 •  Велика кількість форм власності. Найпопулярнішим є ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ (spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia), що становить близько 82% всіх зареєстрованих компаній. У Польщі таким фірмам дозволено займатися будь-якою діяльністю, яка не суперечить чинному законодавству.
 •  Простота оформлення податкової звітності – якщо ви власник невеликого підприємства, вам не потрібно буде наймати бухгалтера.
 •  Низька вартість утримання фірми (від 210 євро / міс.). Статутний капітал для відкриття, наприклад, ТОВ всього близько 1100 євро і його необов’язково вносити на рахунок відразу при реєстрації.
 •  Відсутність вимог про внесення інвестицій, купівлі нерухомості. У багатьох європейських країнах це обов’язкова вимога для реєстрації, в Польщі воно відсутнє.
 • Стабільність економіки-згідно з показниками останніх років, спостерігається тільки зростання. Закони, які можуть вплинути на бізнес, не настільки агресивні і непередбачувані.
 • Доступне кредитування. Ви маєте можливість для розвитку своєї справи отримати не тільки кредит під низький відсоток, а й отримати допомогу державних і міжнародних організацій.

 Мінус

 •  Великі податки-у порівнянні з країнами Центральної та Східної Європи в Польщі досить високі процентні ставки з оподаткування. Проте, тут відсутні всілякі хабарі і корупційні побори. За рахунок рівня добробуту населення ці витрати перекладають на кінцевого споживача.
 • Відтік робочої сили – як правило більшою мірою це відноситься до молоді. Вона їде в більш розвинені країни ЄС. На сьогодні для Польщі це суттєва проблема.
 • Імміграційна політика-можливі її зміни, однак, такий ризик присутній в кожній країні. Якщо врахувати, що на даний момент Польща потребує активних іммігрантів – це більше плюс, ніж мінус.
 • Ризик бути обдуреним-зараз величезна кількість фірм-посередників, які пропонують свої послуги з реєстрації компаній за межами держави і цілком можна натрапити на шахраїв.
 • Необхідність вивчати польську мову – ви будете набагато впевненіше себе відчувати на бізнес-зустрічах, не користуючись послугами перекладача.

Готові ідеї

Ви ще не власник бізнесу в Україні і вам нема чого продавати за межами країни? Існує безліч варіантів вкладення коштів і розвитку бізнесу. У Польщі можна спробувати зайняти досить вузький ринковий сегмент: відкрити мовні курси, приватний дитячий садок, магазин з продажу канцелярії, продуктовий магазин, салон краси. Ці сфери відносно низько витратні і прибуткові. Абсолютно безкоштовно і вже сьогодні ви можете відкрити свій інтернет магазин тут

Comments are closed.