текстиль
Текстиль – справа тонка!
22.06.2021
коляски
Як правильно вибрати дитячу коляску
29.06.2021

Вибираємо іграшки

игрушки

Будь-яка іграшка повинна сприяти позитивній та підтримуючій взаємодії дитини і батьків, а також між іншими дітьми. Вибір дитячої іграшки не завжди найлегший процес. Найчастіше хочеться не просто порадувати дитину, але й купити те, що буде радувати її не один день. Як зрозуміти, що буде дійсно безпечно і корисно?

Найпоширеніші види іграшок:

1.Розвиваючі мовні навички та образне мислення

Корисно читати дитячі книги з дитиною, так ви будете розвивати його словниковий запас й мовні навички. Можна також використовувати карткові та настільні ігри, великі пазли, відповідно розвивати мислення, соціальні навички.

2. Сприяють фізичному розвитку

В епоху “гаджетоманії” не варто забувати про фізичну активність малюка. М’ячі, ролики, велосипеди і т. п. допомагають розвивати у дитини рухові навички й уникнути в майбутньому проблем зі здоров’ям (наприклад, надмірна вага)

3. Розвиток уяви

Будиночки для ляльок, поліцейські дільниці, кухня з посудом, «лікар» – відмінні ігри для розвитку. Тут уяві малюка відкриваються нові простори. Граючи, дитина створює для себе все нові і нові світи. Такі ігри засновані на імітації професійної діяльності дорослих.

4. Розвиток креативності

Кольоровий папір, ножиці, кольорові олівці, фарби, тісто-пластилін – відмінні помічники для самовираження дитини. Сьогодні можна придбати різні набори для творчості. Головне, малюк не повинен боятися критики.

5. Зміцнення моторики

Конструктори, кубики, вирізання фігурок з паперу – відмінно розвивають гнучкість зап’ястя, спритність пальців і дозволяють проявити кмітливість. Наприклад, збираючи пірамідку дитина розвиває дрібну моторику, координацію рухів обох рук.

6. Електронні іграшки

До цього виду можна віднести будь-які іграшки, що працюють від батарейок. Вони відмінно розвивають слухове сприйняття, швидкість реакції та координацію рухів. Однак, відмова від простих іграшок, знижує розвиток творчих здібностей, образного мислення і пам’яті.

Матеріал

Більшість іграшок виготовляють з пластмаси, металу, дерева, гуми. Найбезпечнішими вважаються іграшки з натуральних тканин, вовни і дерева. Якщо іграшка виконана з неякісного матеріалу чи має різкий запах, можливо в ній великий вміст небезпечної речовини – фенолу. Така покупка може обернутися отруєнням і викликати алергію. Якісна пластмаса повинна бути твердою та холодною. У гумових іграшках небезпечним матеріалом є пластизоль (м’яка гума) – не володіє термостійкістю й вологостійкістю та може легко потрапити в організм малюка зі слиною. Звертайте увагу  на покриття іграшок (лаки, фарби).

Якість іграшки

Не варто думати, що якщо іграшка дешева, то й на якість не варто розраховувати. Висока ціна, на жаль, теж не завжди гарантує безпечну покупку. Вибирайте іграшки в спеціалізованих та перевірених інтернет-магазинах, де завжди можна попросити сертифікат якості. Віддайте перевагу відомим виробникам – вони невпинно борються за якість продукції. Після покупки завжди зберігайте чек, без нього замінити або повернути іграшку буде неможливо.

Не обов’язково бути професіоналом у виборі іграшок, іноді досить просто потримати її в руках. У м’яких іграшках добре перевіряйте шви та якість набивання, матеріалу. Деталі іграшок повинні мати хороше кріплення. Звертайте увагу на гучність електронних іграшок (рівень звуку не повинен перевищувати 65 децибел). Занадто гучні музичні іграшки можуть не тільки налякати малюка, але й навіть пошкодити слух.

Кілька корисних порад:

  • Не потрібно купувати занадто багато іграшок, оскільки науково доведено, що менша кількість краще розвиває уяву
  • Купуйте іграшки відповідно до віку
  • Будьте обережні з іграшками червоного та чорного кольору (вони можуть негативно впливати на психіку чутливих дітей) – віддайте перевагу різнокольоровим, вони відмінно тренують зір
  • Купуйте “добрі” іграшки (монстри, чудовиська можуть налякати дитину)
  • Іграшка повинна подобатися перш за все дитині, а не тільки вам

Приділяйте увагу догляду за іграшками (м’які іграшки одні з найбільших «збирачів» пилу)

Comments are closed.