Сезонна хандра
08.11.2019
Буйство трендів осінь-зима 2019/2020
11.11.2019

Вибираємо «новобудови»?

Хоча б раз в житті кожна людина замислювалася про покупку квартири, особливо в новобудові. Всі ми бачимо велику кількість реклами первинної нерухомості на телебаченні, бордах, інтернет-майданчиках оголошень, наприклад на besplatka.ua. Кількість, як і якість пропонованих об’єктів, різноманітно. Фахівці відділу аналітики сайту besplatka.ua надали дані по найбільших містах України. Найбільше пропозицій від забудовників у Київській (42%) та Одеській (17%) областях, а найменше у Львівській (1,1%). На жаль, не завжди красива реклама гарантує вдалу покупку. Щоб убезпечити себе від недобросовісних забудовників, необхідно звернути увагу в першу чергу на кілька простих моментів.

1. Вартість.

На початковому етапі будівництва забудовники пропонують як правило ціну нижче, ніж на кінець. Але на будь-якому етапі будівництва потрібно дивитися дозвільні документи забудовника, щоб не отримати проблем надалі.

Як правило вартість вказують відразу за квадратний метр, або повну вартість пропонованої площі квартири. Якщо в оголошенні вказана повна вартість, вирахуйте самостійно ціну за квадратний метр, наприклад, квартира 52 кв. м. продається за 750 000 грн., отримуємо 14 423 грн. за кв. м.

Далі дивіться середні ціни по ринку і порівнюєте з вашим розрахунком. Їх можна промоніторити в інтернеті або в «Продаж квартир в новобудовах». наприклад, вартість квадратного метра в новобудові в м. Дніпро від 15 000 грн. в залежності від району міста.

Відповідно, якщо розбіг у вартості буде 15-20% в будь-яку сторону, більшу або меншу, в цьому випадку потрібно звернути увагу на “проблемність” забудовника або житлового комплексу.

2. Забудовник житлового комплексу

Щоб не купити «кота в мішку», обов’язково потрібно перевірити інформацію про забудовника і самий житловий комплекс:

– де знаходиться ЖК, конкретна адреса;

– документи про дозвіл на будівництво;

– форуми покупців, відгуки про забудовника і ЖК; якщо частково заселилися люди, не полінуватися і поїхати поспілкуватися з ними-отримаєте відмінне першоджерело;

– подивитися інші об’єкти забудовника, якщо є, і поцікавитися, чи є проблеми з введенням в експлуатацію квартир, підключення комунальних послуг, укладення договорів.

Якщо є сумніви і питань більше, ніж відповідей, варто задуматися над покупкою такої квартири, не дивлячись на супер-привабливу ціну.

3. Відділ продажу ЖК

У кожного солідного забудовника обов’язково є відділ продажів з контактними телефонами, адресами, повноцінним сайтом в інтернет. Спілкуючись з менеджерами, не соромтеся задавати їм питання, нехай навіть самі “безглузді” на перший погляд.

– історія забудовника на ринку: як довго займаються будівництвом, які об’єкти вже здані, які ще будуються. Ця інформація допоможе вам з’ясувати “одноденка” чи ваш забудовник чи ні, чи виконує він зобов’язання за термінами будівництва і введення в експлуатацію будинків чи ні.

– термін будівництва ЖК: коли почали, скільки вже будують і коли планують закінчити. За відповідями на ці запитання ви зрозумієте, чи йде будівництво ЖК за планом чи ні і на скільки затримують черги здачі об’єкта, якщо він складається з декількох комплексів.

– спілкування менеджерів: зверніть увагу, на скільки терплячі і ввічливі в своїх відповідях вам менеджери. Якщо дуже вже «солодкоголосі» або відповідають дуже коротко і не розгорнуто, без надання докладних схем і планів комплексу, то їм, можливо, є що приховувати про об’єкт. Доброзичливість і відкритість менеджера з вами – важливий показник при покупці нерухомості.

4. Документація

Що ви повинні запитати у відділі продажів ЖК до покупки квартири:

– статут юросіб, які пов’язані з будівництвом: зверніть особливу увагу на розмір статутного капіталу. Якщо він мізерний, ви не зможете нічого відсудити в разі виниклих проблем з новою нерухомістю. Перевірити це можна дуже просто в Єдиному держреєстрі юр-і фізосіб.

– судові рішення по об’єкту: такі рішення можуть негативно вплинути на хід будівництва ЖК, наприклад, спори щодо дозвільної документації, а то і шахрайство.

– інформація про цільове призначення землі, на якій йде або передбачається забудова: передбачено взагалі будівництво житлового будинку чи ні на цій землі.

– дозвіл на початок будівельних робіт: це декларація, в якій держава схвалює і дозволяє початок будівельних робіт за конкретною адресою.

– ліцензія на будівельні роботи: дається на виконання будівельних робіт даним забудовником. Якщо її немає, то він не має права забудовувати виділену площу, а значить будівництво незаконне.

– проект будівництва та експертний висновок об’єкта: їх наявність говорить про те, що будівництво схвалено державою і не було відхилень у проектуванні. А це безпосередньо впливає на безпеку об’єкта і ваше життя в ньому.

– правовстановлюючий документ на землю: це може бути договір оренди на конкретну земельну ділянку з конкретними умовами та терміном, який підтверджує законність використання.

– сертифікат про введення будинку в експлуатацію: наявність підтверджує законність будівництва і введення в експлуатацію даного житла.

– договір купівлі та його підписання: краще передати юристу всі копії документів на купівлю житла для докладного вивчення. Але якщо такої можливості немає, то зверніть особливу увагу на прозорість перед підписанням договору – повинні бути вказані всі терміни за етапами забудови і здачі, введення в експлуатацію, ціна (можливість або відсутність зміни на етапах будівництва, в залежності від курсу валюти, зазначеної в договорі) і т. д. Також зверніть увагу на сплату податків при купівлі – відплачує тільки покупець або навпіл з забудовником. І, нарешті, якщо ви раптом передумали купувати конкретну квартиру, а договір вже укладено, при його розриві можливі штрафні санкції на користь забудовника у розмірі 10-15% вартості. У будь-якому випадку, не соромтеся задавати питання забудовнику і вносити потрібні зміни в договір – це надійність вашої операції, нерухомості і бажання йти на компроміс забудовника, а це вже може говорити про його надійність.

Comments are closed.