IP Камери відеоспостереження
09.12.2019
Куди себе подіти на Новий рік?
16.12.2019

Вибираємо автокрісло?

автокресло

В Україні водії стали більш відповідально ставитися до перевезення дітей. Купувати чи ні дитяче автокрісло? Насправді, таке придбання не тільки безпечна поїздка для вашої дитини, але і вимога ПДР: діти до 12 років повинні перевозитися в автокріслі. Правило стосується також мотоциклів і мопедів. До речі, Верховною Радою України 29.10.2019 року був прийнятий закон “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей” (№1150). Згідно з цим документом, в КпАП України тепер передбачається адміністративна відповідальність для водіїв за порушення правил перевезення дітей у вигляді штрафу (при першому порушенні – 510 грн, при повторних – 850 грн). При покупці автомобіля ми віддаємо перевагу марці або ціні, але в питанні автокрісел не все так однозначно. Разом з нашою рубрикою «Дитячий світ» спробували розібратися в цій темі.

Група 0 (до 10 кг)

Крісла-люльки – призначені для самих маленьких дітей, які ще не можуть самостійно сидіти. Можна використовувати як переноску. Встановлюється уздовж пасажирського сидіння ззаду. Головною перевагою є горизонтальне положення малюка, хребет якого ще не зміцнів. До недоліків можна віднести громіздкість конструкції-займає відразу два пасажирських сидіння. Пристібається штатними та внутрішніми ременями безпеки. Таке автокрісло прослужить вам орієнтовно до 7-8 місяців.

Група 0+ (до 13 кг)

кресло 0+

Це варіант більш популярний, оскільки поєднує в собі переноску, гойдалку і стільчик для годування. Встановлюється протилежно ходу руху. Якщо відключені подушки безпеки можна встановлювати на передньому сидінні. До недоліків можна віднести неможливість тривалих перевезень малюків до 5 місяців, оскільки йде додаткове навантаження на хребет.

Група 1 і 2 (від 8 до 25 кг)

кресло 1-2

Використовується для впевнено сидячих дітей. Крісла цієї групи мають високий ступінь безпеки. Відрізняються більш широкими бортиками та можливістю регулювання висоти спинки крісла і ширини посадкового місця. Врахуйте, що кут нахилу відрізняється для кожного віку. Встановлюється як по ходу руху, так і проти. Автокрісла кріпляться за допомогою штатних ременів безпеки. Деякі моделі містять  м’який столик поверх якого проходить штатний ремінь безпеки.

Група 3 (від 15 до 36 кг)

кресло 36

Сидіння-бустер без спинки, який фіксують штатним автомобільним ременем безпеки навскіс вздовж тіла. Піднімає вашу дитини на рівень вище в автомобілі. Призначено для установки тільки на задньому сидінні. Буде зручний для перевезення в таксі або зимовому одязі. Один з найдемократичніших в плані ціни варіантів. Мінімальний зріст дитини повинен бути 150 сантиметрів. Смертельною помилкою є альтернативне рішення – замість бустера або автокрісла використовувати звичайну подушку. У разі аварії вона просто вилетить з-під дитини.

Багато хто вважає, що можна купити одне крісло і воно буде катати ваше чадо до 12 років, але на жаль, це не так. Зверніть увагу, мінімум до року дитина повинна їздити спиною по ходу руху. Іноді, навіть при простому гальмуванні через ще ослаблених шийних м’язів і важкої голови, може отримати травму. Не намагайтеся встановити крісло самостійно, звертайтеся до фахівців. При зміні спинки нахилу не забувайте підтягувати ремінь автомобіля. Готові до покупки вже зараз? Відвідайте нашу рубрику «Автокрісла» і забезпечте комфорт і безпеку вашій дитині сьогодні.

Comments are closed.