Яким може бути подарунок?
06.11.2019
Сезонна хандра
08.11.2019

Робота за кордоном

Работа за границей

За даними Мінсоцполітики України кожен 10 українець працює за кордоном на постійній основі. Приваблива заробітна плата як магніт притягує заробітчан. Давайте зважимо всі «за» і «проти». Найчастіше за допомогою звичайного запиту в інтернет ви зможете знайти безліч різних пропозицій посередників, агентств, оголошень можете відвідати рубрику «Робота за кордоном» на сайті besplatka.ua. Якщо людина вирішила самостійно зайнятися пошуком відповідної для себе вакансії доведеться неабияк попрацювати. Набагато простіше буде звернутися до кадрового агентства, яке спеціалізується на працевлаштуванні за кордоном і оформленні робочих віз.

Робоча віза – необхідна обов’язкова умова для тих, хто їде працювати за кордон на тривалий термін. Є обов’язковим документом для власників будь-яких закордонних паспортів. Дає право на роботу за межами України. Оформлюється згідно з умовами міграційної політики країни, в якій ви збираєтесь працювати на термін від 1 міс. і більше. Існує два види віз:

  • Короткострокова (транзитна, гостьова, ділова, туристична) для тимчасового перебування на території іншої держави або нетривалого працевлаштування, наприклад, сезонних робіт
  • Довгострокова (гостьова, робоча, студентська віза, імміграційна або для возз’єднання сім’ї) для постійної тривалої роботи або перебування в іншій державі.

У тому випадку, якщо ви цінуєте свій час і все ж вирішили звернутися за допомогою до посередника, обов’язково перевірте його за кількома ознаками обману:

  1. Оплата послуг агентства до надання будь-якої інформації. Ніколи не сплачуйте нічого до підписання контракту з іноземним роботодавцем. (Згідно п.9.13 постанови Кабінету міністрів №1060 від 16.12.2015 року ліцензовані компанії (посередники) не мають права брати гроші наперед).
  2. Пропонують роботу по туристичній візі. Якщо ви звернулися з явною метою оформити робочу візу, а вас всіляко відмовляють – це явна ознака нелегального працевлаштування.
  3. Відсутня ліцензія на ведення діяльності з посередництва та працевлаштування в країні, яку ви обрали для роботи. На сайті Міністерства соціальної політики є повний перелік компаній, у яких є ліцензії станом на 01.10.2019
  4. Вимагають залишити оригінал паспорта. Ні за яких обставин не віддавайте нікому оригінал документа. При оформленні договору про працевлаштування достатньо копії паспорта.
  5. Недостатньо інформації про роботодавців та умови роботи. Ви маєте повне право знати назву компанії, рід діяльності, умови роботи та оплати праці. Якщо свідомо інформація розпливчата і загальними фразами – від вас щось явно приховують.
  6. Підписання договору. Багато аферистів працюють без підписання договору з роботодавцем. Найчастіше мотивуючи це вищою оплатою. Ніколи не залишайте підпис на порожньому аркуші паперу і уважно прочитайте два примірники договору, перевіривши їх ідентичність.
  7. Без досвіду роботи. Справжній роботодавець завжди буде задавати питання про ваш досвід роботи, що ви вмієте робити та т. п. Шахраям зазвичай це не цікаво. Їх головна мета – наївні люди які просто відразу оплатять їхні послуги.

У будь-якому випадку зважте всі «за» і «проти», а сайт besplatka.ua зі свого боку завжди радий допомогти з пошуком гідної роботи та хочемо побажати щоб приводу шукати роботу за межами країни не було.

Comments are closed.