почему каблук не в моде
Чому каблук більше не в моді?
31.01.2020
как подобрать джинсы
Як правильно підібрати джинси?
17.02.2020

Переваги і недоліки металопластикових труб

Сантехник Маркет

При будівництві житлового будинку або ремонті квартири виникає питання монтажу систем опалення та водопроводу. Раніше для таких цілей використовували в основному сталеві труби. Пізніше з’явилися труби з пластика. На сьогодні найбільш популярними стали труби з металопластику. Вони об’єднали в собі переваги сталевих і пластикових труб, при цьому мають відносно низьку вартість і високі показники якості.

За допомогою металопластикових труб можна дуже швидко і легко монтувати систему трубопроводу будь-якої складності. Така система може витримати сильний натиск води і високу температуру. При тиску в 10 Бар, труба здатна витримати температуру до 95 градусів.

Особливості металопластикових труб

Всі плюси труб з металопластику пояснюються їх структурою. це багатошарова конструкція, що складається з пластика і алюмінію. Простіше кажучи, це алюмінієва труба, яка з двох сторін захищена високоміцним пластиком. Між собою шари щільно з’єднуються спеціальним клеєм. Зазвичай внутрішній діаметр металопластикових труб трохи менше, ніж у сталевих труб. Однак це не позначається на їх гідравлічних характеристиках.

Внутрішній пластиковий шар труби стійкий до різних впливів. На ньому не утворюється вапно і іржа, не відбувається відкладення солей.

Зовнішній шар захищає алюмінієву прошарок від всіляких впливів зовнішнього середовища, він не окислюється і досить стійкий до хімічних і фізичних впливів. Тому, практично при правильній експлуатації, все виробники металопластикових труб говорять про термін служби в 50 років і більше.

Тонкий шар алюмінію виконує армуючу функцію. Завдяки йому частково компенсується температурне розширення трубопроводу. Також алюміній служить своєрідним бар’єром, який не дає кисню потрапити всередину.

Шар клею, що з’єднує метал і пластик, також виконує дуже важливу функцію. Якщо в процесі експлуатації в конструкції виникають досить сильні напруги, то це може привести до розшарування і протікання труби. при використанні якісного клейового складу, ця проблема зводиться до мінімуму.

Переваги металопластикових труб

Металопластикові труби характеризуються тривалим терміном служби, не іржавіють, стійкі до корозії, що не замулюються і не заростають. Вони досить стійкі до високих температур.

Монтаж трубопроводу за допомогою металопластикових труб не складає труднощів. Між собою труби найчастіше з’єднуються латунними фітингами. найбільш міцного і надійного з’єднання можна домогтися за допомогою прес фітингів. Такі фітинги мають спеціальну конструкцію, що забезпечує щільність між внутрішньою стінкою труби і фитингом. Для такого з’єднання потрібно спеціальний інструмент.

Труби з металопластику дуже гнучкі і пластичні. Для надання потрібної форми, досить зігнути трубу. При цьому вона буде тримати задану форму протягом всього часу експлуатації. Роботу з трубами також полегшує низька вага металопластику.

Універсальність металопластикових труб дозволяє використовувати їх в будівництві та ремонті будь-яких комунікацій: опалення, водопостачання (Холодного і гарячого), систем теплої підлоги, кондиціонування та інших.

Недоліки металопластикових труб

Ультрафіолет надає згубний вплив на пластик, тому необхідно виключити потрапляння на труби прямих сонячних променів. Також труби не стійкі до системним заморожування. Якщо всередині труби замерзне вода, то може статися розрив.

Як правильно вибрати металопластикові труби?

При виборі труб необхідно звернути увагу на наступні важливі моменти:

– товщина алюмінію у міцної труби повинна бути хоча б 0,3 мм;

– алюміній повинен бути зварений внахлест, а не встик;

– шари між собою повинні бути склеєні щільно, якісним клеєм;

– ціна не повинна бути занадто низькою, так як існує небезпека придбати підробку.

У магазині «Сантехнік Маркет» ми пропонуємо нашим клієнтам тільки якісний продукт сертифікований за німецькими нормами, який можна використовувати для опалення і питного водопостачання. Вся продукція має дозвіл DVGW. Про всі нюанси вибору труб Ви можете дізнатися у продавця.

Незважаючи на невеликі недоліки, труби з металопластику володіють істотні переваги в порівнянні з чавунними і сталевими трубами. З огляду на всі плюси і мінуси при покупці і монтажі, можна зробити трубопровід, який якісно прослужить довгі роки.

 

Comments are closed.