Буйство трендів осінь-зима 2019/2020
11.11.2019
Заробітчани: їхати не можна залишатися.
12.11.2019

Обережно, шахраї!

З кожним днем діджиталізація все більше охоплює всі сфери діяльності людини. Багато хто з вас коли-небудь щось купували або продавали через Інтернет. Разом з цим, збільшується попит сайтів безкоштовних оголошень і шахраї дуже вміло користуються цим. Абсолютно не має значення продавець ви або покупець, рано чи пізно, ви можете попастися в добре відпрацьовану схему аферистів. Сьогодні сайт besplatka.ua розповість вам про різні способи обману в інтернеті.

Низька вартість товару

Ви вже точно визначилися що хочете придбати й приблизно розумієте скільки коштує бажане. Занадто низька ціна в першу чергу повинна вас насторожити. Найчастіше це дуже швидка “приманка” наївного покупця. Спробуйте якомога більше дізнатися про продавця і причини низької вартості.

Схема шахраї та покупці

Ви розмістили оголошення про продаж чого-небудь. Буквально через кілька хвилин вам передзвонить покупець і радісно повідомляє, що саме про цю річ він мріяв все життя. Відразу просить внести передплату на карту щоб ви випадково не продали цю річ іншому. Шахрай буде намагатися вивудити якомога більше даних про Вашу карту. Крім номера карти ніколи не повідомляйте ніяких додаткових даних (фінансовий номер телефону, термін дії, СVV2 – три цифри на звороті карти). Знаючи цю інформацію шахраєві не складе труднощів спустошити вашу карту.

Схема шахраї та продавці

Ви відгукнулися на оголошення або оформили замовлення в інтернеті. Продавець просить вас внести передплату більш ніж 10% або всю вартість на карту. Внесення грошей на карту – це ваша особиста ініціатива і ні банк, ні сайт оголошень грошей вам не поверне. Ніколи не платіть за повітря або те, чого ви ще не бачили. Можете скористатися послугою перевізника «післяплата», огляньте товар і тільки після сплачуйте покупку.

Купівля за готівку

Ви домовилися про продаж, і покупець каже, що живе поблизу і самостійно приїде забрати або оглянути товар. Шахрай розплачується фальшивими великими купюрами та просить дати здачу. Цими грошима ви скористатися ніде не зможете. Слід негайно звернутися в поліцію й описати людину яка вам їх дала.

Таксі

Останнім часом почастішали випадки, коли вам дзвонить покупець і каже, що за товаром він приїхати сам не зможе, а під’їде водій таксі, і огляне товар. Після огляду вам на телефон приходить фото про поповнення вашого банківського рахунку або смс з небанківського номеру, але гроші так і не надійшли. Не віддавайте нікому товар поки гроші не надійдуть на ваш рахунок!

Знайшлося втрачене

Припустимо, ви дали оголошення про зникнення документів або улюбленого вихованця. Через деякий час вам телефонують шахраї та повідомляють що знайшли втрату. Запитують про винагороду і просять скинути гроші на карту. Нічого нікому не перераховуйте просто так! Попросіть вислати фото знахідки або домовляйтеся про особисту зустріч.

Підміна покупки

Від підміни товару не застрахований ні покупець, ні продавець. Завжди перевіряйте покупку в присутності працівника компанії перевізника або якщо вам як продавцеві повернувся товар. У разі будь-яких невідповідностей необхідно скласти акт.

Дзвінок і скидання

Після розміщення оголошення на ваш телефон починає надходити таку кількість дзвінків що ви не встигаєте на них відповідати. Як порядна людина ви передзвонюєте на незнайомий номер. Знайте, що у шахраїв можуть бути платні номери та з вашого мобільного рахунку знімаються гроші не тільки за розмову, але й за сам факт дзвінка. Ми навели всього кілька прикладів шахрайства. До тих пір, поки є наївні люди, які добровільно позбавляються своїх грошей аферисти будуть придумувати все нові й нові схеми. Здійснюючи купівлю або продаж товару ви повинні розуміти, що саме ви несете відповідальність за всі свої дії. Сайт besplatka.ua рекомендує бути завжди обережними та пильними!

Comments are closed.