Куди себе подіти на Новий рік?
16.12.2019
Как защитить свою машину от угона
Як захистити свою машину від викрадення?
20.12.2019

Найнебезпечніші народні методи лікування

ликарни

Грип, респіраторні вірусні захворювання — часта причина звернення до лікаря в холодний період року. Перебіг хвороби багато в чому залежить від причинного фактора, сили імунного захисту людини, а також наявності супутніх хронічних захворювань.

Важливим нюансом є методи лікування патології. Багато з нас, не звертаючи уваги на симптоми грипу, продовжують ходити на роботу, відвідувати громадські місця, вести звичний спосіб життя. Найчастіше все це призводить до розвитку ускладнень. Ще однією причиною появи небажаних наслідків є використання небезпечних методів лікування, які зазвичай людина знаходить в інтернеті або виконує поради сусідів, знайомих.

Чим можуть бути небезпечними народні методи, і чому деякі з них категорично не слід використовувати? Самостійне лікування простудних захворювань, особливо грипу, в більшості випадків не призводить до одужання. Максимум, чого людина може домогтися — це незначне полегшення симптомів хвороби.

Використання народних методів може супроводжуватися.

народные методы

• Розвитком алергічної реакції. Особливо часто це спостерігається при застосуванні рослинних засобів, з якими організм людини контактує вперше. Симптоматично алергія може проявлятися як висипанням на шкірі, сверблячкою, так і більш важкими ознаками, наприклад, різким зниженням тиску, набряком гортані, задухою.

• Прогресуванням основного захворювання через відсутність ефективності народних засобів. Справа в тому, що при використанні трав і інших методів, людина втрачає час, тим самим дозволяючи інфекції продовжувати розмножуватися, і погіршуючи свій стан.

• Стрімким підвищенням температури тіла. Ефективність народних засобів не можна порівнювати зі швидкістю надання допомоги медикаментами. Підтвердженням цього може стати боротьба з наростаючою лихоманкою. Людина, приймаючи антипіретики (жарознижуючі препарати), може попередити подальше підвищення температури і погіршення загального стану. Якщо перевагу віддати народним засобам, лихоманка може зберігатися тривалий час, поступово виснажуючи організм.

• Розвитком серйозних ускладнень у дітей. Використання неперевірених народних засобів у дітей вкрай небезпечно, адже реакція маленького організму непередбачувана і деколи треба діяти швидко, щоб полегшити стан дитини. З народних методів малюкам показано виключно рясне пиття з малиною, смородиною, вітаміном С.

Тепер більш конкретно розглянемо, які народні методи можуть призвести до небезпечних ускладнень.

•  Парові інгаляції з використання гарячої картоплі, відвару трав. Подібні методи небезпечні тим, що людина не може контролювати температуру вдихуваного пара, що загрожує опіком слизової дихальних шляхів. Крім того, безконтрольне застосування інгаляцій може призвести до поширення інфекції, посилення запалення. У наш час чудовою альтернативою є небулайзери, які широко використовуються як в педіатрії, так і у дорослих. Завдяки вмісту в парі лікарських частинок різного діаметра, вони можуть проникати глибоко в альвеоли або затримуватися на слизовій верхніх дихальних шляхів. Таким чином, вдається впливати безпосередньо на запалення, що неможливо при проведенні звичайних парових інгаляцій.

•  Горілка з різними добавками, наприклад, перцем. Вживання алкоголю супроводжується сп’янінням, через що людина може неадекватно оцінювати свій стан. Внаслідок наступаючої сонливості він може не відчувати наростаючу гіпертермію і вчасно не відреагувати на неї. Крім того, у кожного з нас здатність «переробляти» алкоголь різна, тому один і той же обсяг горілки у одного — може не викликати ніякої реакції, а в іншого — стати причиною отруєння.

•  Рецепти з використанням небезпечних інгредієнтів, наприклад, отруйних грибів, гасу. Полоскання горла гасом, як іноді радять при ларингіті, може призвести до опіку слизової оболонки ротової порожнини. Крім того, вдихання пара може призвести до ураження слизової органів дихальної системи.

•  Банки — старий перевірений метод, однак далеко не всі вміють правильно його використовувати. Нерідко в лікарню звертаються пацієнти з опіками шкіри, гематомами після постановки банок. Ускладнення найчастіше спостерігаються у людей з тонкою, чутливою шкірою, проте від «домашнього лікаря» також чимало залежить.

•  Гарячі ванни, лазня. У гострий період хвороби, коли у людини висока температура (вище 38 градусів), нездужання, ломота в тілі, «пропарювання» категорично заборонено. По-перше, температура тіла починає наростати. По-друге, у хворого спостерігається зневоднення. По-третє, прогресує запалення в організмі.

Щоб уберегти себе від застуди, грипу, рекомендується дотримуватися нескладних правил:

•  регулярно провітрювати квартиру, робити вологе прибирання;

•  стежити за вологістю в кімнаті;

•  приймати вітамінно-мінеральні комплекси;

•  прогулюватися на свіжому повітрі;

•  уникати контакту з хворими людьми;

•  обмежити час перебування в громадських місцях у період епідемії грипу;

•  достатньо часу приділяти сну;

•  правильно харчуватися;

•  одягатися «по погоді».

Якщо все-таки не вдалося уникнути захворювання, не слід самостійно робити спроби вилікувати себе. Тільки кваліфікований фахівець може точно встановити причину хвороби, підтвердити діагноз і призначити ефективне лікування. Завдяки своєчасній медичній допомозі можна попередити розвиток ускладнень і незабаром забути про хворобу, повернутися до звичного життя. Записатися на прийом до сімейного лікаря/терапевта/педіатра ви можете на порталі Likarni.com.

Comments are closed.