идеи подарков
Ідеї подарунків – кожному знаку Зодіаку свій
29.07.2021
виды интерьеры
Підбірка популярних стилів інтер’єру
11.08.2021

Догляд за домашніми тваринами

уход за животными

Вирішили завести чотириногого друга або вже є щасливим володарем домашньої тварини? Якщо у дітей з появою вихованця розвивається почуття відповідальності, то для дорослих це швидше улюбленець, який допоможе впоратися з самотністю або підняти настрій. Перш ніж завести тварину, потрібно з відповідальністю підійти до вивчення питання його змісту та догляду за ним.

Кілька загальних моментів:

 • Регулярна дегельмінтизація кішок і собак
 • Задумайтесь, чи зможете ви самостійно здійснювати догляд (вигулювати, вчасно годувати, стежити за здоров’ям)
 • Необхідно дотримуватися графіка щеплень, незалежно від породи
 • Обробка від вошей та бліх потрібна навіть в тому випадку, якщо тварина не входить на вулицю
 • У вас повинно бути достатньо вільного часу, щоб приділяти увагу вихованцеві
 • Подумайте, хто зможе за ним доглядати в період вашої тривалої відсутності

Перед покупкою домашньої тварини обов’язково ретельно вивчіть особливості породи. В іншому випадку, навіть неправильне харчування може негативно позначитися на його здоров’ї. Правила по догляду можуть відрізняться в залежності від виду вихованця, але є основні рекомендації:

1. Щеплення

Не варто думати, якщо домашня тварина не контактує з іншими тваринами, йому не властиво хворіти. Повірте, навіть господар або його гості може принести в будинок мікроби. Важливим моментом в утриманні вихованця сьогодні є вакцинація. Графік повинен бути встановлений неодмінно фахівцем. Щеплення допоможуть не тільки попередити багато хвороб, але й позбавити в подальшому вас від додаткових витрат і клопоту.

2. Корм

Дійсно, сьогодні така різноманітність кормів для тварин, що легко помилитися. Вивчіть склад, яка кількість необхідно. Від харчування безпосередньо залежить не тільки зовнішній вигляд, здоров’я, але й настрій домочадця. Обов’язково включайте в раціон додаткові вітаміни, мікроелементи – це запорука нормального розвитку та зростання. Заборонено одним кормом годувати, наприклад, кота і собаку – у них різна будова травної системи.

3. Гігієна

Багато часто помиляються, думаючи, що ті ж кішки можуть самостійно забезпечити собі гігієну. Безпосередньо на господаря теж чимало відповідальності (вичісування вовни та ковтунів, гігієна очей, зубів, чистка вух). Сьогодні можна знайти достатньо інформації в інтернеті. Однак, як правильно доглядати за вихованцем вам підкаже кваліфікований фахівець. Хороший догляд – це не тільки здоров’я, але й приємний вигляд тварини.

4. Ветеринар

Так, у вашої тварини повинен бути свій лікар. Регулярний огляд, консультації ветлікаря допоможуть зберегти здоров’я вашого улюбленця. У разі проблем, своєчасно почати лікування, що дасть більше шансів на позитивний результат. Не ігноруйте відвідування ветклініки. Якщо вам складно вибрати найкращу, ви завжди можете порадитися зі знайомими.

5. Прибирання

Те в яких умовах буде міститися тварина, залежить безпосередньо від господаря. По можливості, лоток повинен чиститися після кожного акту дефекації або сечовипускання. Миски для їжі та води повинні бути чистими, інакше в них дуже швидко розмножуються бактерії, які можуть привести до проблем з кишечником. Слідкуйте за чистотою спального місця.

Необхідні речі для догляду:

 • Миски для їжі і води – у будь-якого домашньої тварини повинен бути свій куточок з їжею і водою. Розмір можна підібрати виходячи з особливостей вихованця. Якщо ваш улюбленець надовго залишається один, купіть миску з дозатором корму.
 • Лоток – особливо актуальний, наприклад, для котячих. Необхідно також придбати наповнювач, який позбавить вас від небажаних запахів.
 • Іграшки – граючи, вихованець буде завжди в тонусі, адже виключно лежачий спосіб життя може негативно відбитися на здоров’ї
 • Спальне місце – сьогодні величезна різноманітність лежанок і будиночків, у кожної тварини повинен бути свій кут
 • Переноска – всім відомо, що будь-які переміщення це справжній стрес для тварини. Однак, в арсеналі господаря, має бути присутня переноска
 • Засоби гігієни: щітка для шерсті (або рукавичка), шампунь, зубна щітка, лапомийка

На нашому сайті ви завжди зможете купити все необхідне для вашого вихованця.

Comments are closed.